Sylwester 2021/2022
 

Szklarska na dwóch kółkach

        Każdego, kto zasmakował górskiej turystyki rowerowej, nie trzeba przekonywać o atutach tej formy aktywnego wypoczynku. Przemierzanie górskich szlaków na dwóch kółkach daje możliwość pokonywania większych dystansów niż turystyka piesza, niesie ze sobą poczucie przestrzeni i niezależności oraz podnosi niejednokrotnie poziom adrenaliny. Szklarska Poręba to wyśmienite miejsce do uprawiania tej formy aktywnego wypoczynku, zarówno dla amatorów oraz profesjonalistów.   Łączna długość specjalnie przygotowanych tras rowerowych, w Karkonoszach oraz górach Izerskich, to prawie 450km. Hotel Wiktoria zapewni Ci odpowiednie miejsce do wypoczynku po całym dniu zmagań oraz do przechowania Twojego sprzętu. W sierpniu odbywa się tu również największa impreza rowerowa w Polsce – Bike Action, na którą zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski i nie tylko. Łącząc wspaniałe warunki miasta oraz jego popularność ze sportów rowerowych Szklarska Poręba pretenduje do miana „Rowerowej Stolicy Polski”.

 

 Imprezy w Szklarskiej Porębie

         Szklarska Poręba jest miejscem, w którym nie można się nudzić. Oferuje bogatą ofertę imprez na cały rok:

 - Zawody narciarstwa zjazdowego (grudzień - kwiecień)

- Psie zaprzęgi (styczeń- marzec)

- Śniegolepy  (luty)

- Night Jam Session - zawody freestylowe w snowboardzie i narciarstwie (luty)

- Slalom RETRO (luty)

- Gwiazdy na Śniegu (luty)

- Bieg Piastów (marzec)

- Zawody kajakowe (kwiecień)

- Wyprawa po Złotego Auruna (czerwiec - wrzesień)

- Ekoglass Festiwal (lipiec)

- Weekend z Adrenaliną  (lipiec)

- Maraton Karkonoski (sierpień)

- Festiwal rowerowy (sierpień)

 

                                                      Nordic Walking

           Niedawno w Polsce wiele osób zaczęło trenować nowy sport jakim jest nordic walking.  To ciekawa i przyjemna forma wypoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. W Szklarskiej Porębie bez problemu można uprawiać ten sport, gdyż jest wiele specjalnie do tego wytyczonych tras. Dla grup zorganizowanych Hotel Wiktoria, może zorganizować kursy nordic walking z profesjonalnym instruktorem.

                                                                Szrenica

         Jest to najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby o wysokości 1362 m n.p.m. Latem staję się wspaniałym punktem obserwacyjnym dla pieszych turystów odwiedzających Szrenicę. Można z niego zobaczyć między innymi Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Gdy nie mamy zbyt dużo siły lub ochoty na dłuższą wędrówkę, to polecamy wyciąg krzesełkowy, który w kilka minut przeniesie Państwa na dach Szklarskiej Poręby.

 

Copyright © 2010 Hotel Wiktoria **

projekt i wykonanie: pro-link strony internetowe